hałdy materiałów budowlanych

Dobiega końca budowa drogi w centrum Wielowicza. Przypomnę, że Pierwszy etap budowy zrealizowano w ubiegłym roku, przy okazji przebudowy remizy OSP na bibliotekę i świetlicę.

Tegoroczna inwestycja związana jest z otrzymaniem 500 000,00 zł na to przedsięwzięcie z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację projektu pn. "Budowa ogólnodostępnych wewnętrznych dróg gminnych w miejscowości Wielowicz".

I tutaj przydała się nasza strategia wiejska, dzięki której opracowaliśmy dokumentację budowy drogi sfinansowaną w ramach funduszu sołeckiego. Właśnie to spowodowało, że Gmina Sośno zgłosiła 3 projekty na dofinansowanie inwestycji, na które posiadała dokumentację budowlaną. Oprócz Wielowicza zgłoszono także remont-przebudowę świetlicy i remizy OSP w Wąwelnie oraz budowę wodociągu w Sitnie i Jaszkowie. Niestety te projekty nie uzyskały dofinansowania z tego funduszu, jednak dla Wąwelna znalazły się środki z „Polskiego Ładu”.

Jest to budowa ponadczasowa . Mamy nadzieję, że zrealizowana inwestycja posłuży z powodzeniem mieszkańcom Wielowicza, parafianom i gościom.

Galeria zdjęć poniżej: