dziewczyny z Wielowicza piszą napis o treści czekamy na dożynki

Od blisko dwóch tygodni można zauważyć wzmożone działania związane z organizacją dożynek gminnych w Wielowiczu.

Czekaliśmy na tą uroczystość ponad rok. Dożynki miały się odbyć u nas w ubiegłym roku, jednak nawałnica z 11 sierpnia zniweczyła nasze plany ... Mieszkańcy sołectwa honorowo chcieli aby w tym roku zaprosić mieszkańców gminy i gości na dożynki do Wielowicza. Mieszkańcy Płoskowa i Wielowicza wybudowali oryginalne "witacze", które już od tygodnia zapraszają gości  na uroczystości dożynkowe.

W Płoskowie, wyjątkowy "kierunkowskaz" wskazuje dojazd do Wielowicza.

 

Od każdej strony dojazdowej do naszego sołectwa widnieją ciekawe postacie i inne instalacje, bardzo dowcipne, folklorystyczne. Jest baba, policjant, wiatrak, piesek "Tutuś" i wiele innych.

Jest przy tym wiele śmiechu i zabawy, a przede wszystkim pełna integracja mieszkańców !!! Praktycznie nie ma rodziny w sołectwie, która nie jest zaangażowana w organizację dożynek.

Rolnicy wydobyli stare maszyny, które obecnie są czyszczone, by pokazać młodemu pokoleniu mieszkańców jak dawniej bywało w pracach na roli.

Dzięki aktywności mieszkańców dokładnie wykoszono tereny zielone: plac zabaw, okolice świetlicy wiejskiej, miejsca parkingowe, teren mini-skansenu itd.

Przygotowywanych jest wiele atrakcji przez mieszkańców sołectwa oraz Gminny Dom Kultury, który jak zawsze "gra główne skrzypce" na takich imprezach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sośno oraz gości z zewnątrz na dożynki gminne do Wielowicza na godz. 14.00 (msza dożynkowa w kościele parafialnym).