zdjęcie przedstawia malowanie bombek przez członkinieKGW

(Artykuł z wydania świątecznego "Nasza Gmina"- WK Boże Narodzenie 2017r.)
W 2017 r. członkinie z KGW Wielowicz i osoby sympatyzujące z kołem czynnie uczestniczyły w realizacji projektów. Wiosną na Targach Ogrodniczo-Rolniczych w Sypniewie wystawiłyśmy stoisko „Herbaciarnia”, gdzie częstowałyśmy smakowitą herbatką rozgrzewającą z własnoręcznie zrobionymi ciastkami.

W maju zorganizowano piknik rodzinny, połączony z integracyjną rowerową grą terenową pn. „Poznaj swój region”, w którym uczestniczyły drużyny z regionu. Na wycieczce do Żalna „Wioski Kwiatowej”  brałyśmy udział w grze terenowej ”Kwiatobranie”, w której trzeba było wykazać się wiedzą na temat  kwiatów. Obejrzałyśmy  ogród  kwiatowy pn. „Tęczowy zakątek”, który jest wizytówką wsi i każda z pań przygotowała dla siebie olejek kwiatowy do ciała. Na zakończenie panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno przygotowały pyszny poczęstunek z kwiatowym akcentem.  Miesiące letnie to zbieranie zbóż i ziół w co była zaangażowana cała nasza wieś i nie tylko. Nie było to łatwym zadaniem bo pogoda  temu nie sprzyjała a potrzebne były do wykonania  wieńca żniwnego, na którego zrobienie otrzymałyśmy dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego na projekt „Zachować tradycje, czyli warsztaty zapomnianych umiejętności twórczych”. W trakcie realizacji  nasza sołtys spontanicznie na telefon zaimprowizowała piknik integracyjny w polu tj. prawdziwe żniwa z kosami, sierpami, widłami i wozem drabiniastym, przy udziale naszych kochanych seniorów. Po raz kolejny wybrałyśmy się do Sypniewa na „Dzień Żurawia”, Brałyśmy udział w konkursie pn. „Tradycyjne Potrawy Krajeńskie” z zupą „zaklepusy” i plackami ziemniaczanymi, gdzie zajęłyśmy I miejsce. W ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej osób starszych Panie 60+ wraz z wnukami uczestniczyły w ciekawych warsztatach haftu, wikliny papierowej i kulinarnych, organizowanych przez Stowarzyszenie Krajna Plus. Panie posiadające zdolności rękodzielnicze zakończyły robienie ozdób Bożonarodzeniowych – bombek w technice decoupage i przestrzennych, warsztaty finansowane były przez Gminę Sośno.

Marta Matuszak